Kategória
E-cigarety, ecigareta, vaping

Rozhodujete sa medzi klasickými cigaretami a módnym vapingom? Ktorý spôsob si vyberiete? Prečítajte si náš článok a možno sa rozhodnete.

Aký ste typ fajčiara – stará škola alebo trendy vapeee?

V 21. storočí už klasické cigarety nie sú takým hitom ako kedysi. Ak mladí ľudia potrebujú fajčiť, hľadajú niečo moderné a trendové. Patríte medzi nich? Ovplyvňujú moderné trendy vaše fajčiarske návyky? Pozrime sa, čo to znamená pre váš životný štýl a či môžete ušetriť peniaze.

Končí éra klasických cigariet?

Odpoveď je jasná. Áno, zdá sa, že tradičné cigarety sú na ústupe. Tento trend je viditeľný najmä v krajinách, kde vlády zaviedli prísnejšie opatrenia na kontrolu tabaku a kampane proti fajčeniu. Mnoho ľudí preto prechádza na alternatívne spôsoby užívania tabaku, ako je napríklad vapovanie, ktoré sa považuje za menej škodlivé.

 

Jedným z hlavných dôvodov je zmena životného štýlu mladých ľudí. Súčasná generácia mladých ľudí uprednostňuje nové trendy a inovatívne prístupy v každej oblasti svojho života. To sa týka aj spôsobu fajčenia. Táto zmena trendu je výsledkom rôznych faktorov.

 

Vedeli ste, že…

…v minulosti existovalo mnoho alternatívnych spôsobov fajčenia, na ktoré sa dnes už takmer zabudlo? Napríklad v 17. a 18. storočí sa tabak bežne používal fajčením tabakových fajok namočených v alkohole. Tento historický fakt nám pripomína, že spôsoby fajčenia sa časom menili. Preto súčasný trend vapovania nie je v kontexte vývoja spoločnosti ničím výnimočným.

 

Vaping – nový symbol mladosti?

S nástupom vapingu sa spočiatku zdalo, že priťahuje skôr staršie a ekonomicky aktívne vekové skupiny. Dnes sa však zdá, že priťahuje najmä mladšie vekové skupiny. Prečo je to tak?

V prvom rade sa vaping stáva okrem menej škodlivej alternatívy k bežným cigaretám aj imidžovou záležitosťou. To prirodzene priťahuje najmä mladších ľudí. V súčasnosti sa vaping vďaka svojej atraktívnosti a elegantnému vzhľadu spája so symbolom mladosti. Rovnako dôležité sú aj ekonomické aspekty – mladí ľudia začínajú viac šetriť.

Všeobecne možno trend vapingu zhrnúť takto:

 • Menej škodlivých účinkov – v porovnaní s tradičnými cigaretami obsahuje vape menej toxínov a škodlivých látok, čo znižuje riziko zdravotných komplikácií.
 • Široká škála príchutí – e-cigarety si môžete vychutnať v mnohých príchutiach. Napríklad IZY VAPE vám ponúka až 18 rôznych príchutí, z ktorých si vyberie každý.
 • Super dizajn – elegantný biely vzhľad IZY VAPE zapadne kamkoľvek a do akejkoľvek spoločnosti.
 • Šetrí životné prostredie – nie je žiadnym tajomstvom, že udržateľnosť životného prostredia je predmetom záujmu najmä mladších generácií.

Klasické cigarety vs. vaping

Ešte stále ste sa nerozhodli, aký typ fajčiara ste? Samozrejme, klasické cigarety aj vapovanie majú svoje výhody aj nevýhody. Skôr než sa prikloníte k jednému alebo druhému, zvážte nasledujúce skutočnosti:

Výhody klasických cigariet

 • Jednoduché používanie
 • Široká dostupnosť
 • Nikotín je mierny stimulant

Nevýhody klasických cigariet

 • Veľké zdravotné riziká – vrátane rakoviny, ochorení dýchacích ciest a srdcových problémov.
 • Znečistenie životného prostredia – pri fajčení sa uvoľňujú toxické látky, ktoré prispievajú k znečisteniu životného prostredia.
 • Vysoké finančné náklady – cigarety sú drahé a budú ešte drahšie.
 • Závislosť – nikotín je vysoko návyková látka.

Výhody vapovania

                                                                                                                 Zdroj: velvetvape.com

 • Je menej škodlivá – e-cigarety neobsahujú spaľovaný tabak a mnohé toxíny, ktoré sú prítomné v bežných cigaretách.
 • Má viac možností prispôsobenia – vapovanie je flexibilné. Môžete si vybrať svoju obľúbenú príchuť, ktorá bude príjemná nielen pre vás, ale aj pre vaše okolie.
 • Nižšie finančné náklady – áno, e-cigareta je zvyčajne drahšia ako krabička cigariet, ale vydrží vám dlhšie.
 • Predstavuje spôsob, ako prestať fajčiť – ak používate nikotínovú IZY VAPE, môžete postupne znižovať svoju závislosť od nikotínu. K dispozícii je aj alternatíva bez nikotínu.

Nevýhody vapovania

 • Dlhodobé účinky počas viac ako 20 rokov stále nie sú známe – čaká sa na ďalší výskum. Hoci o vapingu existuje veľa dezinformácií, už teraz je jasné, že je menej škodlivou alternatívou fajčenia (menej toxínov…).

 

Vedeli ste, že…

…jeden Ízyčko vám vydrží tak dlho, ako keby ste vyfajčili tri krabičky cigariet? Z dlhodobého hľadiska ušetríte veľa peňazí.

 

Záver

Bez ohľadu na to, či ste stará škola alebo módny vape typ, buďte kritickí k novým trendom a dbajte na svoje zdravie a pohodlie. Je len na vás, do ktorej skupiny sa zaradíte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *