Kategória
E-cigarety, ecigareta, vaping

Zaujíma vás svet elektronických cigariet? Objavte ich rozmanitosť od Cigalike po Vape MOD. Čítajte ďalej a vyberte si to najlepšie pre vás!

S rastúcim záujmom o elektronické cigarety je dôležité poznať ich rôzne typy. Od kompaktných cigariek až po výkonné vape mody, každý typ má svoje výhody a nevýhody. V našom článku sa preto budeme zaoberať rôznymi variantmi elektronických cigariet a poskytneme vám ich podrobný prehľad, aby ste si mohli vybrať tú najvhodnejšiu pre seba.

 

Čo vieme o elektronických cigaretách?

Pod pojmom „elektronická cigareta“ si často predstavujeme niečo iné. Napríklad zariadenie IQOS, ktoré funguje na trochu inom princípe (zahrievanie tabakovej náplne). Na druhej strane elektronické cigarety obsahujú tekutú náplň. Ako alternatíva ku klasickým cigaretám sú tieto zariadenia na vapovanie čoraz populárnejšie.

V porovnaní s bežnými cigaretami, v ktorých sa tabak spaľuje, e-cigarety fungujú tak, že sa jednoducho zahrieva tekutá náplň (e-liquid) a vytvára sa aerosól alebo para, ktorá obsahuje prímes pevných častíc. Tento proces je známy ako vapovanie a sú od neho odvodené ďalšie pojmy súvisiace s vapovaním.

 

Typy elektronických cigariet – základné rozdelenie

Existuje niekoľko typov elektronických cigariet, ktoré sa líšia svojou konštrukciou, výkonom a použitím. Predovšetkým sú to tieto:

Jednorazové a nabíjateľné

Jednorazové e-cigarety sú ideálne pre tých, ktorí často cestujú alebo len hľadajú jednoduchý spôsob fajčenia. Sú kompaktné, ľahké a nepotrebujú nabíjanie ani výmenu náplne. Stačí ich vybrať z obalu a začať vapovať. Po spotrebovaní kazety tieto e-cigarety jednoducho vyhodíte.

Na druhej strane nemajú žiadne možnosti nastavenia, čo môže byť pre niektorých nevýhodou. Najmä ak hľadá individuálne prispôsobenie svojho vapovania. Pozor si treba dať aj na materiál, z ktorého sú tieto e-cigarety vyrobené.

Ideálne sú ekologické recyklovateľné materiály. Ich používanie totiž neznečisťuje životné prostredie. Túto požiadavku spĺňajú napríklad všetky modelové rady IZY VAPE.

 

Dobíjateľné e-cigarety sú väčšie zariadenia, ktoré sú vybavené nádobkou na e-liquid, ktorú možno ľubovoľne dopĺňať. Často sa označujú aj ako e-cigarety v tvare „pera“. Ich hlavnou výhodou je možnosť dobíjania batérie a výmeny náplní, čo z nich robí nielen ekonomickejšiu voľbu, ale často aj ekologickejšiu.

 

TIP

Okrem mnohých aromatických príchutí vám IZY VAPE ponúka aj výber medzi nikotínovými a beznikotínovými verziami e-cigariet. Nie je potrebné nabíjať ani meniť náplne. Jednoducho ju vyberte a vapujte.

 

Cigalike

V portfóliu výrobkov mnohých maloobchodných predajní často nájdete označenie „Cigalike“. Tieto cigarety sú malé, kompaktné a svojím tvarom pripomínajú tradičné cigarety. Majú integrovanú batériu a kazetu s e-tekutom, ktorá sa dá ľahko vymeniť. Cigalike sú preto častou voľbou pre začiatočníkov.

Výhody

 • Podobnosť s cigaretou
 • Jednoduchosť používania
 • Diskrétnosť

Nevýhody

 • Obmedzené možnosti prispôsobenia
 • Je potrebné dbať na životnosť batérie a náplne

Vape POD

Tieto cigarety majú štýlový dizajn, sú zvyčajne väčšie ako Cigalike a majú vlastný zásobník e-liquidu. Nie sú však navrhnuté tak, aby sa dali opätovne plniť. Sú dobrou voľbou pre začínajúcich vaperov, ktorí hľadajú jednoduché a cenovo dostupné zariadenie. Ak dávate prednosť väčšiemu nastaveniu a výberu e-liquidu, siahnite po inej možnosti.

Výhody

 • Kompaktnosť
 • Jednoduchosť používania
 • Jednoduchá údržba

Nevýhody

 • Obmedzené možnosti prispôsobenia
 • Je potrebné dbať na kapacitu batérie a náplne

 

TIP

E-cigarety ponúkajú možnosť vymeniteľnej batérie alebo nabíjania cez USB (USB-C), ktoré je veľmi rýchle, čo ovplyvňuje pohodlie a flexibilitu používania zariadenia. Inteligentná možnosť výmeny náplne je tiež užívateľsky prívetivá. Vyskúšajte napríklad našu IZY VAPE CLICK s magnetickým upevnením náplne, ktoré umožňuje jednoduchú manipuláciu.

 

Vape MOD

Vape MOD je pokročilý typ elektronickej cigarety, ktorý je navrhnutý tak, aby bol výkonnejší a flexibilnejší ako bežné Cigalike alebo Vape POD. Zariadenia Vape MOD sa často líšia svojím dizajnom, veľkosťou a výkonom. Niekedy sa označujú aj ako upravené alebo modifikované zariadenia.

Výhody

 • Veľký výkon
 • Veľké možnosti personalizácie
 • Väčšia kapacita batérie a náplne

Nevýhody

 • Väčšie rozmery a hmotnosť
 • Vyššia cena

 

Záver

Pri výbere elektronických cigariet je dôležité poznať ich rôzne typy a vlastnosti. Od kompaktných Cigalike až po výkonné Vape MODy, každý typ prináša svoje vlastné výhody a obmedzenia. Pri výbere elektronickej cigarety je preto dôležité zvážiť nielen ich dizajn a výkon, ale aj možnosti prispôsobenia a jednoduchosť používania.

Nezabúdajte ani na kvalitu a originalitu. Stavte na istotu, vyberte si IZY VAPE a máte ich vo vrecku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *