Kategória
E-cigarety, ecigareta, vaping

Chceš začať vapovať a hľadáš pre seba vhodnú formu? Prečítaj si, v čom je IZY ONE pred svojou konkurenciou. Uži si vaping bez obmedzenia!

Svet vapérskych zariadení sa neustále vyvíja as ním aj očakávania vapérov. S nástupom IZY ONE ale prichádza nová éra, ktorá pre všetkých prináša zaujímavé inovácie. Tie menia možnosti, na aké sme boli zvyknutí doteraz. V našom článku sa preto pozrieme na rozdiely medzi IZY ONE a inými značkami e-cigariet, ako sú IQOS a GLO, a prečo môže byť IZY ONE budúcnosťou vo svete elektronických cigaretových alternatív.

Zdroj: startitup.sk

 

Čo o IZY ONE vieme?

 

IZY ONE je moderná elektronická cigareta , ktorá sa stáva čoraz častejšou voľbou vaperov. Prečo tomu tak je? Odpoveď môžeš nájsť nielen v jej vynikajúcej technickej špecifikácii, o ktorej si povieme neskôr, ale aj v nasledujúcom:

 

  • Elegantný dizajn – decentnú eleganciu podčiarkuje biela farba. IZY ONE si môžeš vziať kamkoľvek. Všade s ňou budeš pôsobiť trendy a moderne. To ocenia najmä mladšie ročníky.
  • Efektivita vapovania – toto zariadenie disponuje vlastnosťami, ktoré ti umožnia individuálne si prispôsobiť svoj zážitok z vapingu. Rovnako ťa príjemne prekvapí hustý oblak pary a veľká variabilita rôznych príchutí .
  • Jednoduchá manipulácia – IZY ONE je navrhnutá s dôrazom na jednoduchosť ovládania, čo z nej robí ideálnu e-cigaretu aj pre neskúsených vapérov. Žiadne otravné nabíjanie a nahrievanie ti s Izýčkom nehrozí.
  • Dlhá výdrž batérie – užiješ si viac potiahnutia.

 

Čo IZY VAPE ONE predchádzalo?

 

Ako to vlastne bolo s elektronickými cigaretami v minulosti? Čo predchádzalo modernej IZY VAPE ONE a prečo už sú tieto zariadenia na ústupe, hlavne medzi mladými?

 

Elektronické cigarety majú svoje korene na konci 20. storočia. Niektoré z prvých návrhov e-cigariet sa objavili dokonca už v 60. a 70. rokoch. Skutočný prielom vo svete vapingu ale nastal až v roku 2003 , kedy farmaceutický výskumník a vynálezca Hon Lik z Číny vyvinul modernú verziu e-cigarety.

 

Vedel si, že…

…Likov vynález e-cigarety bol motivovaný jeho osobnými zdravotnými problémami, ktoré si spôsobil fajčením tradičných cigariet? Snaha o vytvorenie menej škodlivej alternatívy mu priniesla ovocie a stal sa milionárom.

 

Prvým komerčne dostupným modelom e-cigarety bol výrobok spoločnosti Ruyan , ktorý sa začal predávať v Číne v roku 2004 . Avšak veľmi rýchlo sa tieto šikovné vecičky rozšírili do celého sveta. V neskoršom období vznikli inovácie v oblasti alternatív k tradičnému fajčeniu, ako sú napríklad IQOS a GLO .

 

IQOS a GLO

 

V súvislosti s porovnaním, ktoré uvádzame nižšie v prehľadnej tabuľke, je potrebné poznať aspoň základné informácie o týchto dvoch vapérskych zariadeniach.

 

Značka IQOS bola vyvinutá spoločnosťou Philip Morris International a uvedená na trh v roku 2014. Zariadenie používa technológiu „Heat-not-Burn“ (HNB), ktorá tabakovú náplň zahrieva namiesto jej spaľovania. To vedie k uvoľňovaniu menšieho množstva toxických látok ako pri fajčení tradičných cigariet.

 

Značka GLO je vlastnená spoločnosťou British American Tobacco a je ďalšou alternatívou k tradičným cigaretám. Funguje podobne ako IQOS, pretože aj v tomto prípade sa používa HNB technológia na zahrievanie náplne.

 

Porovnaj si iné zariadenia na vapovanie s IZY ONE

Zdroj: iqos.com

 

Zhrnutie

 

Z nášho porovnania vychádza IZY ONE ako jasný víťaz . Podľa výskumov rôznych svetových zdravotníckych organizácií sú elektronické cigarety až o 95 % menej škodlivé ako tradičné cigarety. A to z dôvodu, že ohrev prebieha pri oveľa nižších teplotách.

 

S IZY ONE je to napríklad iba 140 °C . U iných značiek e-cigariet je to 220 °C. Avšak pri IQOS je to už 350 °C a pri tradičných cigaretách dokonca až 800 °C.

 

Izýčko ti vydrží bezkonkurenčne najdlhšie v porovnaní s IQOS alebo inými značkami e-cigariet. Z porovnania uvedeného vyššie je tiež zrejmé, že nepotrebuješ zapaľovač a nemusíš stláčať otravné tlačidlá kvôli nahrievaniu náplne. IZY ONE je navyše vyrobená z ekologických materiálov, ktoré je možné recyklovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *