Kategória
E-cigarety, ecigareta, vaping

Fajčenie je OUT. Objavte nový, zdravší svet vapingu!

Fajčenie je škodlivé pre vaše zdravie. To je stará bájka. Preto je dôležité hľadať alternatívne využitie nikotínu alebo spôsob, ako si vychutnať pocit z fajčenia zdravším spôsobom. Práve z týchto dôvodov sa čoraz viac ľudí obracia k vapingu. O tom, čo to je a čo vám to prinesie, si povieme v našom článku.

 

                                                               Zdroj: pixabay.com

 

Fajčenie a jeho škodlivé účinky

 

Fajčenie sa teší spoločenskej akceptácii už mnoho rokov. Dokonca sa považovalo za formu relaxácie a spoločenského rituálu. To sa však zmenilo, keď sa preukázali jeho katastrofálne účinky na ľudské zdravie. Dôležitou zložkou cigaretového dymu je totiž nikotín – chemická látka, ktorá je vysoko návyková. Jednoducho, ak raz začnete, je ťažké prestať.

 

Hlavným zdravotným problémom sú však toxické chemikálie v cigaretovom dyme. Patria medzi ne ťažké kovy, formaldehyd a benzén. Všetky tieto nebezpečné látky môžu spôsobiť celý rad zdravotných problémov – dýchacie, kardiovaskulárne a dokonca aj rakovinu.

 

Vedeli ste, že…

…v západných krajinách, ako sú Spojené kráľovstvo a USA, začala spoločnosť meniť svoj postoj k fajčeniu až v posledných rokoch 20. storočia?

 

Okrem toho má fajčenie negatívny vplyv nielen na zdravie fajčiarov, ale aj na ľudí v ich okolí. Najmä však na deti a osoby, ktoré sú vystavené pasívnemu fajčeniu. Toxické chemické látky z cigaretového dymu znečisťujú aj ovzdušie, čo má negatívny vplyv na životné prostredie. Každým potiahnutím z cigarety zvyšujete riziko poškodenia nielen svojho zdravia, ale aj celej spoločnosti.

 

Prečo je vaping vhodnou alternatívou?

 

Vaping sa stáva čoraz obľúbenejšou alternatívou tradičného fajčenia z viacerých dôvodov. Výhody sú nielen zdravotné, ale aj finančné a environmentálne.

V prvom rade vapovanie neobsahuje väčšinu toxických látok, ktoré sa nachádzajú v cigaretovom dyme. Neobsahuje spaľovaný tabak a decht, ktoré sú zodpovedné za väčšinu zdravotných problémov spojených s fajčením, ako je rakovina pľúc a ochorenia dýchacích ciest. Tým sa, samozrejme, eliminujú aj negatívne účinky na zdravie ľudí vo vašom okolí.

 

TIP

 

Ak chcete prestať fajčiť, vaping bez nikotínu je ideálnou voľbou. Aj keď neťaháte návykový nikotín, vapovanie je užitočným nástrojom na zmiernenie abstinenčných príznakov. Umožňuje vám postupne znižovať potrebu “mať niečo v pľúcach”.

Okrem toho, že vapovanie je zábavná a chuťovo výrazná činnosť, môže byť aj nákladovo efektívnejším riešením ako fajčenie bežných cigariet. Moderný vaping už ponúka elektronické cigarety s dlhou výdržou. A to sa z dlhodobého hľadiska určite prejaví na vašej peňaženke.

 

Pre porovnanie: 1 cigareta IZY VAPE = 3 balíčky cigariet, v závislosti od intenzity vapovania

 

Čo by mal vedieť nováčik vo svete vapingu?

                       Zdroj: praznecigarete.com

  

V podstate nič dôležité. Trh vám ponúka obrovské množstvo možností. Na výber sú rôzne príchute a rôzne formy e-liquidu. Ale s IZY VAPE od nás bude vaša cesta do zdravšieho sveta jednoduchšia. Prečo? Tu sú hlavné dôvody:

 

  • Žiadne nabíjanie – IZY VAPE je prednabitá, jednorazová e-cigareta.
  • Žiadne zahrievanie – to znamená, že IZY VAPE používate bez otravného stláčania tlačidiel, ako napríklad IQOS.
  • Žiadny zápach – nemusíte vdychovať škodlivý dym ako pri zahrievanom tabaku alebo bežnej cigarete
  • Žiadne dopĺňanie – Môžete si vybrať až zo 16 rôznych náplní s príchuťou.
  • S nikotínom alebo bez neho – ak chcete prestať fajčiť, môžete si vybrať verziu bez nikotínu. Verzia s nikotínom vám dodá potrebný stimulant, napríklad pri rannej káve.
  • Jednoduchá manipulácia – stačí vytiahnuť, vybrať hygienický náustok a vapovať.

 

Záver

Vaping vám ponúka nádej na zlepšenie zdravia a kvality života tým, že poskytuje menej škodlivú alternatívu fajčenia. Ponúka však aj mnoho ďalších výhod, ako napríklad jednoduché používanie, možnosť zbaviť sa závislosti od nikotínu a úsporu vo vašej peňaženke. Vykročte teda správnym smerom!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *